Synchronizacja półkul mózgowych

Synchronizacja półkul mózgowych

Związek ducha z materią… Istnieje tajemnicza ścieżka łącząca duszę z mózgiem, bardzo aktywna w każdym procesie twórczym. W dzisiejszym świecie jesteśmy uczeni myślenia lewą półkulą. Myślenie lewopółkulowe jest skupione, analityczne, szczegółowe. Jest używane kiedy myślimy o naszych rachunkach, naprawiamy samochód bądź coś piszemy.


Myślenie prawopółkulowe jest spontaniczne, intuicyjne i wyobrażeniowe, obecne jest w każdym procesie twórczym. Każda kreatywność powoduje harmonijne połączenie pomiędzy półkulami mózgowymi.

Jak doprowadzić do synchronizacji półkul mózgowych?

Nasz mózg jest zbudowany symetrycznie, składa się z lewej i prawej półkuli. Obie te części mają jednak zupełnie różne funkcje. Na ogół w codziennym życiu korzystamy z lewej półkuli mózgu, nie wykorzystując możliwości półkuli prawej. Okazuje się jednak, że bardzo dużo możemy osiągnąć, kiedy nasz mózg pracuje jako całość i obie półkule są zsynchronizowane. Stajemy się bardziej zrelaksowani i kreatywni, wzrasta nasza inteligencja, szybciej przyswajamy nowe informacje. W jaki sposób można doprowadzić do synchronizacji półkul mózgowych, dowiesz się z tego artykułu.

Co potrafi prawa półkula?

Prawa półkula umożliwia nam wykorzystanie intuicji, widzenie świata w sposób holistyczny i tworzenie syntez. Dzięki prawej półkuli potrafimy operować skojarzeniami, symbolami i obrazami. Jesteśmy ludźmi kreatywnymi, o dużej wyobraźni.

Co potrafi zsynchronizowany mózg?

Jeśli wykorzystasz logikę lewej półkuli i wyobraźnię prawej, znacznie wzrosną twoje możliwości. Poprawi się pamięć i koncentracja, będziesz skuteczniej się uczył, lepiej pracował i efektywniej rozwiązywał problemy. Zaczniesz być postrzegany jako ktoś błyskotliwy, twórczy, kto ma świetne pomysły, nie popełnia błędów i skutecznie osiąga swoje cele. Wzrośnie twoja samoocena, poprawi się samopoczucie, będziesz bardziej zrelaksowany i spokojny. Dzięki synchronizacji półkul będziesz też miał większy wpływ na swoje życie – zapanujesz nad nałogami, pokonasz nieśmiałość, staniesz się bardziej energicznym człowiekiem.

Żonglujemy

Bardzo prostą, zabawną i skuteczną metodą prowadzącą do synchronizacji półkul mózgowych jest żonglowanie. Rozwija ono koncentrację oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Aktywuje wiele obszarów w mózgu. Ponieważ lewa i prawa ręka wykonują różne czynności, aktywujemy obie półkule mózgu i zaczynają one pracować razem.

Rysujemy

Wystarczą zwykłe kredki i kartka, żeby zmienić funkcjonowanie twojego mózgu. Rysuj obiema rękami, zacznij od prostych motywów: choinka, domek, jakiś szlaczek, spirala, serduszka. Ważne, aby ruchy rąk były swoim lustrzanym odbiciem, na przykład lewą stronę drzewka rysuj lewą ręką, a prawą stronę – prawą. Stopniowo możesz wykonywać coraz trudniejsze rysunki

Muzyka barokowa

Pomocą w nauce i koncentracji może być słuchanie muzyki barokowej. Dzięki niej można się wyciszyć. Gdy jesteśmy w stanie relaksu, możliwa jest współpraca obu półkul mózgowych. Tak więc sięgnij po utwory takich kompozytorów, jak Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Efekty na pewno cię zadziwią.

Sychronizację półkul mózgowych możemy osiągnąć także poprzez grę na instrumentch muzycznych, taniec i wszystkie działania, które “wyłączają mózg” i pozwalają działać nam bardziej intuicyjnie.

Źródło: https://www.zakumaj.pl/artykuly/jak-doprowadzic-do-synchronizacji-polkul-mozgowych.html