Psychosomatyka

Alexander Palienko: psychosomatyka, ciało i zdrowie człowieka

Ta wersja związku między problemami psychosomatycznymi a narządami ciała różni się nieco od tablic (cytat, artykułów) dotyczących psychosomatyki chorób powszechnych w Internecie i zdecydowanie zasługuje na uwagę.

SŁUCH

Słuch bezpośrednio związany z tym, jak siebie traktujemy, i jak bardzo siebie kochamy i na ile: lewe ucho – jesteśmy gotowi słuchać tego, co nam mówią i spokojnie przyjąć; prawe ucho – co my mówimy o sobie i jak odnosimy się do tego, co wiąże się z informacjami o nas.

Jeśli ktoś ma problemy z prawym uchem, nie ma wystarczającej miłości do siebie i nie mówi o sobie zbyt dobrze. Lewe ucho – znowu brakuje miłości do siebie, ale nie zważając na opinie innych ludzi, a jednocześnie, gdy coś do niego mówią, potępia i denerwuje się tym, że oni i ich opinie są ważne do niego.

Kto ma problemy ze słuchem, ma za dużo agresji. Ta agresja blokuje słuch.

Jeśli do przykładu uleczyć takiego człowieka medykamentami i “zrobić” mu idealny słuch, ale nie zmienić jego charakteru – ta osoba albo stanie się mordercą, albo będzie niszczyć wszystkich na płaszczyźnie niewidzialnej (energetycznej).

Jak mówi Aleksander Palienko: „Słuch to postawa i wpływ na otaczający nas świat”.

WZROK

Wzrok – to interakcja z obiektami, które formujemy. Przy tym prawe oko to to, jak odbieramy siebie i to, co robimy osobiście, lewe oko to to, w jaki sposób patrzymy na otaczający nas świat i to, co robią inni.

Ważne jest, aby logika nas akceptowała i nie dominowała, a interakcja ze światem zewnętrznym poprzez obrazowanie jasno dawała do zrozumienia, że ​​świat – to i jesteśmy my.

Chociaż ten podział powstał specjalnie, dla tego, abyśmy mogli się rozwijać, a potem, łącząc wszystko razem, stawaliśmy się całościowi: kiedy wiemy, że świat wokół nas i my – to i jest całość.

Wzrok zależy bezpośrednio od tego, na ile my myślimy w sposób budujący. Jak my coś traktujemy, tak my to i postrzegamy. I naszym zadaniem jest cały czas podążać w kierunku myślenia pozytywnie – budującego, ale pamiętajcie, że robicie to lekko, “między innymi”, a jeżeli tej lekkości brakuje, to macie dodawać fizykę, która będzie uziemiać, ugruntowywać i tworzyć warunki, żeby przez trudności przychodziło dobro.

NOS

Nos to stan interakcji z innymi ludźmi. Co więcej, wszystko, co jest związane z lewym nozdrzem, to stosunek do innych ludzi, prawy to stosunek do samego siebie, gdy komunikujesz się z innymi ludźmi. Kiedy masz problemy z przegrodą, z oddychaniem, katarem – to jest po prostu haczyk w temacie relacji, kiedy chcesz, żeby wszystko było idealnie, dobrze, prawidłowo. Usuń kategoryczność i bądź elastyczny, nie reaguj emocjonalnie, gdy ktoś powie coś nie to lub nie zrobi tego, co chciałeś, a wtedy twój nos będzie w doskonałej kondycji.

NOSOGARDŁO

Jeśli nie będziesz próbował wdzierać się w czyjeś życie i nie narzucasz nikomu swojej opinii, wszystko będzie z tym u ciebie w porządku. Kiedy dzieci mają tam problemy, to zołożyła im matka: chęć wszystkim pomoc, wszystkim wyjaśnić, wszystkim udowodnić, a także kontrola, żeby to było dokładnie tak i nie inaczej.

SKÓRA TWARZY

Skóra na twarzy – to połączenie idealizacji, prawidłowości i kategoryczności w tym jak ma być i wykluczenia innych opcji i sztywnych ram prawnych.

Blizny na twarzy czy wysypki to wszystko idealizacja tego, jak my chcemy i wykluczenie innych opcji, co oznacza brak miłości do siebie i jednoznaczność tego, co myślimy i widzimy.

WŁOSY

Włosy stanowią – połączenie z płaszczyzną niewidzialna, z istotami, z którymi wchodzimy w interakcję.
Im grubsze włosy, tym silniejsze połączenie z płaszczyzną niewidzialna. W momencie, gdy tracimy połączenie z płaszczyzną niewidzialną, u nas nasze włosy uczestniczą w tym procesie, ale jednocześnie, gdy golimy głowę tracimy połączenie z płaszczyzną niewidzialna i wtedy możemy polegać tylko na sobie.

Dalej będzie..

http://www.turkulets.com/citaty/palienko-psixosomatika-telo-cheloveka-zdorove.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *