Alexander Palienko: psychosomatyka, ciało i zdrowie człowieka
Ta wersja związku między problemami psychosomatycznymi a narządami ciała różni się nieco od tablic (cytat, artykułów) dotyczących psychosomatyki chorób powszechnych w Internecie i zdecydowanie zasługuje na uwagę.
SŁUCH
Słuch bezpośrednio związany z tym, jak siebie traktujemy, i jak bardzo siebie kochamy i na ile: lewe ucho – jesteśmy gotowi słuchać tego, co nam mówią i spokojnie przyjąć; prawe ucho – co my mówimy o sobie i jak odnosimy się do tego, co wiąże się z informacjami o nas.
Jeśli ktoś ma problemy z prawym uchem, nie ma wystarczającej miłości do siebie i nie mówi o sobie zbyt dobrze. Lewe ucho – znowu brakuje miłości do siebie, ale nie zważając na opinie innych ludzi, a jednocześnie, gdy coś do niego mówią, potępia i denerwuje się tym, że oni i ich opinie są ważne do niego.
Kto ma problemy ze słuchem, ma za dużo agresji. Ta agresja blokuje słuch.
Jeśli do przykładu uleczyć takiego człowieka medykamentami i „zrobić” mu idealny słuch, ale nie zmienić jego charakteru – ta osoba albo stanie się mordercą, albo będzie niszczyć wszystkich na płaszczyźnie niewidzialnej (energetycznej).
Jak mówi Aleksander Palienko: „Słuch to postawa i wpływ na otaczający nas świat”.
WZROK
Wzrok – to interakcja z obiektami, które formujemy. Przy tym prawe oko to to, jak odbieramy siebie i to, co robimy osobiście, lewe oko to to, w jaki sposób patrzymy na otaczający nas świat i to, co robią inni.
Ważne jest, aby logika nas akceptowała i nie dominowała, a interakcja ze światem zewnętrznym poprzez obrazowanie jasno dawała do zrozumienia, że świat – to i jesteśmy my.
Chociaż ten podział powstał specjalnie, dla tego, abyśmy mogli się rozwijać, a potem, łącząc wszystko razem, stawaliśmy się całościowi: kiedy wiemy, że świat wokół nas i my – to i jest całość.
Wzrok zależy bezpośrednio od tego, na ile my myślimy w sposób budujący. Jak my coś traktujemy, tak my to i postrzegamy. I naszym zadaniem jest cały czas podążać w kierunku myślenia pozytywnie – budującego, ale pamiętajcie, że robicie to lekko, „między innymi”, a jeżeli tej lekkości brakuje, to macie dodawać fizykę, która będzie uziemiać, ugruntowywać i tworzyć warunki, żeby przez trudności przychodziło dobro.
NOS
Nos to stan interakcji z innymi ludźmi. Co więcej, wszystko, co jest związane z lewym nozdrzem, to stosunek do innych ludzi, prawy to stosunek do samego siebie, gdy komunikujesz się z innymi ludźmi. Kiedy masz problemy z przegrodą, z oddychaniem, katarem – to jest po prostu haczyk w temacie relacji, kiedy chcesz, żeby wszystko było idealnie, dobrze, prawidłowo. Usuń kategoryczność i bądź elastyczny, nie reaguj emocjonalnie, gdy ktoś powie coś nie to lub nie zrobi tego, co chciałeś, a wtedy twój nos będzie w doskonałej kondycji.
NOSOGARDŁO
Jeśli nie będziesz próbował wdzierać się w czyjeś życie i nie narzucasz nikomu swojej opinii, wszystko będzie z tym u ciebie w porządku. Kiedy dzieci mają tam problemy, to zołożyła im matka: chęć wszystkim pomoc, wszystkim wyjaśnić, wszystkim udowodnić, a także kontrola, żeby to było dokładnie tak i nie inaczej.
SKÓRA TWARZY
Skóra na twarzy – to połączenie idealizacji, prawidłowości i kategoryczności w tym jak ma być i wykluczenia innych opcji i sztywnych ram prawnych.
Blizny na twarzy czy wysypki to wszystko idealizacja tego, jak my chcemy i wykluczenie innych opcji, co oznacza brak miłości do siebie i jednoznaczność tego, co myślimy i widzimy.
WŁOSY
Włosy stanowią – połączenie z płaszczyzną niewidzialna, z istotami, z którymi wchodzimy w interakcję.
Im grubsze włosy, tym silniejsze połączenie z płaszczyzną niewidzialna. W momencie, gdy tracimy połączenie z płaszczyzną niewidzialną, u nas nasze włosy uczestniczą w tym procesie, ale jednocześnie, gdy golimy głowę tracimy połączenie z płaszczyzną niewidzialna i wtedy możemy polegać tylko na sobie.
Dalej będzie..
http://www.turkulets.com/citaty/palienko-psixosomatika-telo-cheloveka-zdorove.html
One Reply on “Psychosomatyka”
Nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca do odwiedzenia w sieci – ten blog to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, gdzie każdy artykuł przynosi nowe spojrzenie na tematy, które mnie interesują, i zachęca do refleksji nad nimi, co sprawia, że codziennie wracam tu z jeszcze większym zaciekawieniem i oczekiwaniem na kolejne wpisy!