Historia narodzin i rozwoju Neurografiki

Neurografika zaczyna się od „neuro”. A neuro to mózg i jego liczne połączenia nerwowe. Neurografika łączy ludzką egzystencję, plastyczność dłoni, sztukę i znaczenie. Ludzki mózg jest bardzo elastyczny w tym sensie, że możliwa jest jakakolwiek zmiana. Trzeba tylko w to uwierzyć. Czy autor metody Paweł Michajłowicz Piskariew wierzył, że z jednego słowa, które nagle pojawiło się w głowie, narodzi się cała instytucja, a nawet światowy ruch artystów neurograficznych?

Neurografika rozpoczyna swoją historię wysoko pod chmurami, w drodze z Moskwy do Izraela.

„Teraz wydaje się, że to właściwa magiczna historia. Generalnie wspaniale jest, gdy coś się rodzi. I dzieje się tam, wysoko nad ziemią.

Słowo „Neurografika” pojawiło się niemal znikąd. Właśnie to usłyszałem. Zaczął odwracać głowę, ale wszyscy pasażerowie spali.

Co słyszałem? Ktoś musiał to powiedzieć, odkąd to usłyszałem. Ale im bardziej odwracałem głowę, tym bardziej byłem przekonany, że to słowo brzmi dobrze w mojej głowie.

29 kwietnia 2019 wszyscy miłośnicy Neurografiki świętowali głośną piątą rocznicę metody. Twórcze audycje można było usłyszeć na całym świecie. Ludzie rysowali dużo i z pasją. Neurografia stała się dziś jedną z najbardziej dostępnych i najszybciej rozwijających się metod psychologicznych. Nawet dzieci mogą to opanować. Dlatego też w zawrotnym tempie rozwijają się również różne obszary zastosowań Neurografiki: Neurografika i dzieci, Neurografika i nauka, Neurografika i procesy produkcyjne, Neurografika w dużych zespołach. I wiele innych rzeczy. Metoda jest naukowo uzasadniona i sprawdzona. 29 sierpnia 2019 r. Paweł Michajłowicz obronił pracę doktorską.

Zaskakujące jest to, że opracowanie i wdrożenie Neurografiki w najróżniejszych strukturach społeczeństwa jest dość łatwe. Jeśli spojrzeć na historię psychologii jako całość, to rozwinęła się ona z wielkim trudem. Umysły z przeszłości i teraźniejszości musiały zrobić wiele rzeczy, aby analizować, obserwować, wyciągać wnioski, przekazywać innym uczonym umysłom i udowadniać. Neurografika rozwija się jak w bajce: przyjechałem, zobaczyłem, wygrałem. W 2020 roku wygrała konkurs technik psychologicznych jako najprostszy i najskuteczniejszy.

Teraz możemy powiedzieć, że Neurografika znajduje się na czele III tysiąclecia. Uczy się już w 38 krajach świata, w 5 językach: rosyjskim, hebrajskim, niemieckim, hiszpańskim, angielskim. A te liczby rosną z roku na rok.

W czym tkwi sekret popularności Neurografiki

Dlaczego Neurografika stała się tak popularna? Prawdopodobnie dlatego, że jest to twórcza praca ręczna. W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie wszystko jest pisane na maszynie, łącznie z pisaniem, praca fizyczna zmienia się w coś niezwykłego. Świat jest w niebezpieczeństwie. Sztuczna inteligencja nabiera tempa w swoim rozwoju i dystrybucji. Ludzkość stopniowo schodzi na dalszy plan.

Ale czy wiesz, co jest interesujące? Żadna maszyna, żadna sztuczna inteligencja nie jest w stanie obliczyć i stworzyć prawdziwej linii neurograficznej. Dlatego przyszłość jest wciąż dla ludzi.

Ważne jest również to, że kora mózgowa, która odgrywa najważniejszą rolę w ludzkim ciele i jego życiu, rozwija się dzięki zdolnościom motorycznym. Teraz porównaj, w czym bardziej przydają się umiejętności motoryczne rąk: w tekście pisanym na klawiaturze laptopa czy w tekście pisanym odręcznie?

Zdolności motoryczne są bezpośrednio związane z mózgiem i tworzą wyższe funkcje umysłowe. Naucz małpę pisać, a wyprzedzi ona człowieka w rozwoju.

Ludzie korzystają z technologii, aby znacznie uprościć swoje życie. Wydaje się być dobra. Ale wraz z tym rozwój zaczyna zwalniać. Kiedy komuś czegoś brakuje, dąży do czegoś. A kiedy wszystko jest i wszystko jest bardzo wygodne, to po co ruszać ciałem, a tym bardziej mózgiem?

Neurografia to w pewnym sensie sposób na kaligrafię. Po pierwsze dlatego, że ma własny język graficzny, cały zestaw pojęć, definicji i reguł, a po drugie dlatego, że ważna jest w nim estetyka i subtelność ludzkich przeżyć.

Ludzie, którzy rysują Neurografię, tworzą swoją nową, pożądaną rzeczywistość. Są twórcami. I nie mają nerwic i lęków, bo nasz algorytm usuwania ograniczeń z łatwością sobie z nimi radzi i pomaga osiągnąć harmonię z samym sobą i otaczającym nas światem.

W ciągu ostatnich dwóch lat minęła więcej niż jedna tura wystawy „Neurografia Świata”. Artyści neurograficzni swoimi pracami podbijają świat sztuki tradycyjnej.

Dlaczego jeszcze Neurografika staje się tak popularna? Ponieważ wizualnie oddaje ludzkie emocje, uczucia i doświadczenia. Co więcej, potrafi wydobyć z pustki coś, co staje się widzialnym ucieleśnieniem życia więcej niż jednej osoby. Nie dostarcza gotowych rozwiązań, jak w sztuce klasycznej. W Neurografice do samego końca nie wiesz, co się wydarzy. Ale jest w stanie oświetlić najbardziej tajne zakątki ludzkiej świadomości i stamtąd uzyskać rozwiązania i możliwości.

Denis Diderot (Epoka Oświecenia):

Naród, który uczy swoje dzieci rysować, liczyć, czytać i pisać, przewyższy wszystkie inne narody w nauce, sztuce i rzemiośle.

Pamiętasz Dostojewskiego: piękno uratuje świat? Możesz też dodać, że piękno nie jest schematyczne, nie linearne, nie kopiowane, ale żywe, twórcze. Neurografika w pełni spełnia to wymaganie.

Wejście na dużą arenę

Obecnie trwają aktywne prace nad wprowadzeniem Neurografiki do różnych struktur państwa. Neurografia jest wprowadzana do nauki, w tym medycyny. Istnieje artykuł naukowy na temat wykorzystania Neurografiki w pracy z pacjentami chorymi na raka. Jeszcze więcej recenzji zwykłych użytkowników na temat poprawy zdrowia. Jeden z instytutów psychologicznych w Moskwie już przyjął neurografię jako jedną ze swoich dyscyplin. A psychologia jest dzisiaj poważną i ważną nauką.

W nauce zwyczajem jest kwestionowanie wszystkiego. Być może jest to podstawa wszelkiej wiedzy naukowej, która wymaga dowodu. Neurografika początkowo spotkała się z dużym sceptycyzmem i nieufnością w kręgach akademickich. Ale teraz nie musimy niczego udowadniać. Teraz niech wątpiący udowodnią, że jest inaczej, jeśli tego potrzebują. Neurografia to praca naukowa.

Dzisiaj Neurografika obejmuje różne dziedziny nauki: filozofię, socjologię, psychologię, pedagogikę i inne. Niesamowite jest to, że Neurografikę można połączyć z absolutnie każdą meta, z dowolnymi praktykami pomocniczymi. Niczego nie zaprzecza, ale wzmacnia działanie innych technik.

Między innymi Instytut Psychologii Twórczej, którego częścią jest Neurografika, ma własne osiągnięcia naukowe. Teoria wyobraźni, teoria metamodernizmu, piramida świadomości, analiza paradygmatyczna, teoria wznoszenia się bohatera, osobowość wielozadaniowa i wiele więcej. I z tym wszystkim Neurografika bardzo dobrze się dogaduje.

Linia neurograficzna jest również naukowa. Jest obecna wszędzie w przyrodzie i w życiu człowieka. Weź przynajmniej mapę dowolnego miasta. Czy zobaczysz zupełnie proste ulice? Z biegiem czasu natura sama się dopasowuje, a wszystko przybiera formę neurograficzną.

A co z obrazami żywych komórek? A rytmy mózgu: alfa, beta, gamma, delta, theta? Linia neurograficzna nie tylko odzwierciedla częstotliwość mózgu, ale także jest w stanie dostosować ją na życzenie. Czy wiedziałeś, że? Innymi słowy, możesz dostroić swój mózg do pożądanej częstotliwości, rysując Neurografikę.

Jak to działa? Na neuronach lustrzanych. Na aktywowanych neuronach. To, na co człowiek patrzy, staje się częścią jego rzeczywistości. To, o czym myśli osoba, zaczyna się ze sobą komunikować. Efektem są zaskakujące wnioski i nieoczekiwane rozwiązania.

Dołącz do społeczności ludzi, którzy rysują Neurografikę. Cieszymy się, że cię widzimy.

Źródło: https://www.neurograff.com/post/birth-story